YAYINEVİMİZ HAKKINDA

Yayınevimiz 2005 yılında UĞUR TUNA tarafından Konya'da kurulmuştur. O günden beri aktif olarak yayımcılık faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Her geçen yıl artan kitap satışlarımız, günümüzde romanlar için "ilk baskıda kalmayacak" sözünü rahatlıkla vermemize vesile olmuştur. Türkiye'nin en fazla kitap fuarına katılan yayınevi olmamız sebebiyle yazarlarımıza her daim yeni okuyucular edindiriyor, kitapları ve yazarları Türkiye'nin her bir tarafına götürerek yeni kitleler edinmesini sağlıyoruz. Türkiye'de her yıl düzenlenen ortalama 60 kitap fuarının tahmini 57'sine katılarak Türkiye'nin en fazla kitap fuarına katılan yayınevi ünvanımızı yıllardır koruyoruz. Yıllar boyunca kendi dağıtım ağımızı kendimiz oluşturduğumuzdan dolayı çalıştığımız hemen hemen her şehirde en az 1 kitapçıda kitaplarımız bulunuyor. Yayınevimizin markası olan Tuna Kitabevleri olarak da kendi kitaplarımızı okuyuculara direkt olarak ulaştırmayı başarıyoruz. Bunların dışında Türkiye'nin En Büyükleri olarak nitelendirilen;
"Final Dağıtım, Başarı Dağıtım, Yelpaze Dağıtım, KİDA Dağıtım, Emek Dağıtım, Prefix Dağıtım, Ankara Kitapçı Dağıtım" dağıtımcıların stoğunda tüm kitaplarımız yer almaktadır. Bu büyük dağıtımcıların dışında da birçok dağıtımcıyla çalışmaktayız. Aynı zamanda kendi dağıtım şirketimiz Petra Dağıtım olarak da kitaplarımızın dağıtımını yapmaktayız. 
Günümüzde kitap satışlarının çoğunun internet sitelerinden yapıldığını biliyoruz. Bu nedenle yayınevimizin aldığı kararla hem sahada, hem sanalda aktif bir yayınevi olma hazırlıklarına başladık. Uzun süren bu hazırlıklar sonrasında en fazla internet satış sitesiyle çalışan yayınevleri arasında girmeyi de başardık.

"Kitapyurdu.com, idefix.com, okuoku.com, sozcukitabevi.com, odakitap.com, kabalci.com.tr, babil.com, kitapsec.com, dr.com.tr, bkmkitap.com, alternatifkitap.com, nezih.com.tr, bizimgezegen.com, realkitap.com, maxkitap.com, ilkekitap.com, kitapdenizi.com, kitap.nl (Hollanda), kitapberlin.com (Almanya), kitapstore.com, insancilkitap.com, kitapsahaf.net, kitapal.com, kitabindunyasi.com, ekinyayinevi.com, gazikitabevi.com, elitkitap.com, akakce.com, kitapadam.com, alakargakitabevi.com.tr, acelegelsin.com, bhkitabevi.com, isemkitap.com, aperatifkitap.com, palmekitabevi.com, eren.com.tr, store.unkapani.digital, eganba.com,  halkkitabevi.com, nobelkitap.com, pegem.net, rebooklica.com, sahafsalih.com, kitapzen.com, limonkitabevi.com, kitaps.com, kitakitap.com, hemenbugun.com, tele1kitap.com, kitapmatik.com.tr, kitapsihirbazi.com, kitapvekahve.com

bu internet kitap satış sitelerinin tamamında ve bunların dışında yazamayacağımız kadar birçok sitede daha kitaplarımızın satışı mevcuttur. 

Uzun yıllar gerek kitap sahasında, gerek kitap fuarlarında, gözlemleyerek edindiğimiz tecrübeyle  kitap kapaklarını, iç dizaynlarını yeri geldiğinde kitap isimlerini, ön sözünden, arka kapak sözüne kadar yazarı yönlendirerek kitap satışlarını daha üst seviyelere taşıyoruz. 


                    
    

Uğur Tuna Yayınları kendi matbaasıyla çalışarak, kitap baskı kalitesinin en üst düzeye gelmesini sağlıyor. Kitabın bütün baskı aşamalarında ekibimiz matbaada gerekli kontrolleri yaparak, baskı hatalarını ortadan kaldırıyor."Bir Kitapla Yüreklere Dokunuruz" sloganıyla çıktığımız bu yolda, "Herkes Kitap Okusun Diye..." benimsediğimiz satış politikamız kitap satışlarında diğer yayınevlerinden bir adım daha önde olmamızı sağlıyor. Kitap dağıtım fiyatlarını düşük tutarak, dağıtımcıların ve kitapçıların kitaplarımıza daha çok yönlenmesini başarıyor, segmentteki yayınevlerimizden daha fazla satış yapıyoruz. Çıkardığımız her 10 kitaptan 2'si Türkiye'nin En Büyük Kitap Satış Mağazası olarak nitelendirilen D&R, Dost, İmge kitabevlerinde direk olarak raflarda satışa sunuluyor. 

2016 Yılında yayınevimizin merkez ofisini İstanbul'a taşıyarak bu denli büyümemizdeki önemli adımlardan birini atmış olduk. 

350 üzerinde yazarımız, 400'ü aşkın yayınımızla Uğur Tuna Yayınları, Petra Yayınları, Petra Dağıtım, Tuna Kitabevleri'ni içinde bulunduran Tuna Yayın Grubu olarak her geçen gün daha iyi işler yapmak için emek sarf etmekteyiz. 

• Kurucumuz Uğur TUNA'nın sektördeki tecrübeleri, başarıları ve stratejileri sayesinde bugün, bir önceki günden daha iyi yayıncı olarak uyanıyoruz.

• Genel Yayın Yönetmeni koltuğumuzda ise yenilikçi, başarılı ve stratejili bir yol izleyen genç isim Mevlüt AKYÜZ oturmaktadır.


Bu kategoride ürün bulunamadı.